İhtiyaçlarınızı Karşılayacak Uygun Estetik Yaratıcı Projeler

Highland ekibi olarak öncelikle istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun, estetik ve yaratıcı proje için sizi dinliyoruz. Arsanızın konumu, sürekli ya da hafta sonu evi gibi yapının hangi amaçla kullanılacağı, kaç kişilik bir konaklamaya ihtiyaç olduğu ve mimari beğenilerinizin hangi türler olduğunu anladıktan sonra ahşap yapıya uygun bir mimari modelleme süreci başlatıyoruz. Mimari modellemenin tamamlanmasından sonra ahşap yapı üretim modellemesi bilgisayar ortamında yapılır. Bu aşamada yapıda kullanılacak her parçanın ahşap türü, boyutu, taşıyıcılığı gibi ayrıntılar çıkarılır. Birleşme noktalarında kullanılacak metal parçalar, vida ve çivi türleri sayılarına kadar belirlenir. Ortaya çıkan karkas deprem, rüzgar, kar gibi doğal etki ve afetlere göre statik hesabı yapılır.
Uygulama kısmında iki aşamalı bir süreç başlar. Öncelikle yapılan bilgisayar modellemesinden sonra tüm ahşap parçalar kesilir, birleştirilir. Ahşap karkas yapının duvarları, bağlantı kirişleri, çatı makasları hesaplara göre üretilir. Bu ön üretimden sonra tüm parçalar arazide nihai biçimde birleştirilir. Yaklaşık bir hafta gibi bir sürede arazi kurulumu tamamlanmış olur. Bu üretim yönteminde yapı tam ölçülerinde ve hesaplanan sağlamlık değerlerinde üretilir. Bu süreçten sonra yapının çatı ve dış kaplaması paralel olarak tamamlanır. Çatıda kenet çatı sistemi, kiremit ya da shingle uygulamaları yapının özelliklerine göre tercih edilir. Dış kaplamada yapısal ahşap levhaların projenin tarzına ve ihtiyacına uygun modelleri ile kaplama yapılır. Bunlar düz kütük görünümlü, oval kütük görünüm ya da yalı baskı lambri çeşitleri olabilir. İç mekanlarda yine iç mekan ahşap levhalar ya da alçı levhalar tercih edilir. Tavanlarda ahşap levha kaplama, alçı levha gibi seçenekler uygulanır. Zeminde ise yapısal ahşap levha (rabıta), lamine parke ya da laminant parke uygulaması yapılabilir. Islak zeminlerin tümünde fayans seçenekleri uygulanır. Dış kapı, iç kapılar, pencere çerçeveleri ve camların montajı ile süreç devam eder. Ahşap yapılarda tüm iklimlendirme araçlarını kullanabilirsiniz. İklimsel ihtiyaç ve tercihlere göre katı yakıt sobaları, kalorifer sistemleri, şömine, klima ya da ısı pompası gibi araçlar kullanabilirsiniz. Ahşap yapılarda tüm bu sistemlerin bağlantıları temel sistemine göre evin zemininden ya da duvarların iç yüzeylerinden taşınır. Yapının tamamlanmasından önce tüm sistemler projeye göre döşenir. Elektrik sistemi yapılarımızda güneş paneli ve / veya şehir şebekesine bağlanmaya uygundur. Proje safhasında tüm bu alt yapı gereksinimlerini, pil ve ünitelerinin konulacağı yerleri, güvenlik kamerası, modem gibi ihtiyaçların hatları hazırlanmaktadır.
Highland Wooden House’ın alanında uzman ekibi yapılarınızı projelendirme aşamasında istenilen teslimat şartlarına kadar projenizi tasarlanmış, planlanmış ve doğru uygulama ile tamamlar.
Highland Wooden House yapılarınızı sözleşme şartlarına göre iki farklı biçimde teslim eder. Kaba tamamlanmış sistem ve anahtar teslim sistem olarak. Bu iki teslimat seçeneğinin en önemli ayırt edici farkı iç mimari ürünlerinin farkıdır.

Kaba Teslim

- Yapının cad ortamında çizilmiş projesi.
- Projeye göre hazırlanmış temel yapı. Kazıklı, su basmanı ya da perde betonlu temel sistemi.
- Üzerine kurulan ahşap karkas sistemin üretimi ve kurulumu.
- Döşeme kirişleri ve çatı makaslarının montajı.
- Çatı sisteminin ısı izolasyonu, iç ve dış kaplaması levha kaplaması, su izolasyonu ve dış kaplama uygulaması.
- Duvar dış kaplamaları, ısı ve nem izolasyonları ve iç kaplamaları.
- Pencere ve doğrama, dış kapı, iç kapı uygulamaları.
- Zeminde kuru alan kaplamaları.
- Ahşap karkas dahil tüm ahşap yüzeylerin koruyucu kimyasal uygulaması. (İsteniyorsa yangın geciktirme solüsyonları)
- Dış cephe boya uygulaması
- Elektrik tesisatında boru, kablo, sigorta kutusu, sigortaların montajı.
- Su ve kalorifer tesisatının alt yapısının döşenmesi.
- Yağmur olukları ve baca çıkışı montajı.

Anahtar Teslim

Başlık metninizi bu- Önceki maddelerin tümü.
- Banyo, mutfak vb. ıslak zeminlerin fayans uygulaması.
- Banyo, mutfak, gömme dolap gibi iç mobilya uygulamaları.
- Klozet, lavabo, evye, duşakabin, armatürlerin montajı.
- İç cephe boyaları, duvar kağıdı uygulamaları.
- Anahtar priz ve avizelerin montajı.
- Perde, kepenk ve veranda montajları.
- Sözleşmede yer alacak ek anlaşmaların tümü.