BİZ KİMİZ

HighLand Wooden House

Highland Wooden House geleneksel bir yapı tekniği olan ahşap yapıları modern ağaç işleme tekniği ile üretmektedir.

Uzun ömürlü, sağlam, estetik, sağlık ve doğa dostu ahşap yapılar üretir. Highland 2018 yılından beri hizmet vermeye başlamış yapı tekniğini, üretim bilgisini ve mühendislik yazılımlarını Finlandiya ve Kanada’dan alan yerli bir girişimdir. Sağlam ve estetik ahşap yapılar için bünyemizde mimarlık, mühendislik ve ustalık uygulamalarını titizlikle birleştirmekteyiz.

Amacımız ahşap yapıları mimarlık ve mühendislik ilkelerine göre üretmek ve kullanım alanını artırmaktır. Ahşap gerek konut gerek işyeri olarak kullanılan en eski yapı tekniği olmakla beraber, sağlamlık açısından da en sağlam yapı malzemesidir. Doğru yerde doğru ahşap kullanıldığında yüzyıllarca yıl kullanılabilen yapılar elde edilir. Yapının ömrü ve ham maddenin yeniden üretim döngüsü açısından dünyada en verimli yenilenebilir yapı tekniğidir.

Ülkemizde henüz yaygınlaşmaya başlamakla beraber ahşap yapılar gelişmiş ülkelerde konutların %70 ve üzerini oluşturmaktadır. Nedenlerinin en başında bilinçli şehirleşme ve sağlıklı konut önceliği gelmektedir. Üretimi diğer yöntemlere göre daha hızlı, daha uzun ömürlü, deprem, sel, yangın ya da doğal afetlerde daha dayanıklı olmasından ileri gelmektedir. Her türlü doğal koşula dayanıklı olan ahşap yapılar hemen hemen aynı ahşap türü ve aynı üretim teknikleri ile Avusturya’da aşırı sıcaklara, İngiltere’de yıl boyu yağmurlara, Rusya’da sert kış koşullarına uzun süre dayanan yapılardır. Bu yayılımı dahi göstermektedir ki ahşap yapılar ülkemiz için en uygun yapı seçeneklerinin başında gelmektedir.

Highland Wooden House ekibi olarak müşterilerimize yeni bir evden daha fazla yeni bir yaşam biçiminin mekanını yaptığımıza inanıyoruz. Önceliğin insan sağlığı, doğal denge ve gelecek kuşaklara bırakacağımız yeşili bir dünyanın olduğu yaşamın mekanlarını yapıyoruz. Bunun için işimiz proje aşamasından başlıyor ve anahtar teslimine kadar tasarlanmış, hesaplanmış ve planlanmış bir süreçle yanınızda oluyoruz.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

Ahşap Yapı Uzmanlığı

0+

Tamamlanan Proje

0

Yıllık Deneyim

0+

Devam Eden Proje